Has硂

Zapomniane has硂? Wy秎emy nowe, kliknij TUTAJ.
Patronat medialny
Podsumowanie 19 kolejki IV ligi
Za nami druga wiosenna kolejka spotka艅 w IV lidze. A偶 4 spotkania zako艅czy艂y si臋 podzia艂em punkt贸w. Dwa spotkania wygrali gospodarze, a tylko jeden mecz wygrali go艣cie. Pi艂karze strzelili tylko 17 bramek, co daje 艣redni膮 2,42 bramki/mecz. Sporo pracy mieli s臋dziowie, kt贸rzy w tej kolejce a偶 4 krotnie pokazali czerwone kartki. Najwi臋cej bo a偶 dwie ujrzeli zawodnicy Pogoni, kt贸rzy w meczu z Poloni膮 zainkasowali wa偶ne 3 punkty. W Starogardzie Gda艅skim KP za wszelk膮 cen臋 chcia艂o pokona膰 Jantar i odskoczy膰 rywalom w tabeli. Go艣cie dzielnie si臋 bronili i wywie藕li ci臋偶ko zdobyty jeden punkt. W Bytowie zn贸w szcz臋艣liwa dla gospodarzy okaza艂a si臋 90 minuta, kt贸ra da艂a remis w spotkaniu z Wik臋d/GOSRiT Luzino. W Miastku Start po ciekawym meczu zremisowa艂 z Centrum Pelplin, wyr贸wnuj膮c r贸wnie偶 w 90 minucie. Goli nie ujrzeli艣my w Dzierzgoniu, gdzie Powi艣le nie potrafi艂o udokumentowa膰 swojej przewagi w spotkaniu z Anio艂ami. W Cetniewie na sztucznej murawie, MKS nie da艂 rady wiceliderowi ze S艂upska. Gryf wygrywa do艣膰 szcz臋艣liwie, a gospodarze nie trafiaj膮 karnego. W Pelplinie Amator straci艂 swoj膮 100-tn膮 bramk臋 w rozgrywkach, a dzie艂a dokona艂 S艂awi艅ski. Zesp贸l z Kie艂pina bije niechlubne rekordy, a wiosna dopiero si臋 zacz臋艂a. Po tym zwyci臋stwie Wierzyca Pelplin prowadzi w tabeli IV ligi.

Zapraszamy do podsumowania kolejki.

Start Miastko – Centrum Pelplin 2:2 (0:1)

Bramki: Rzepi艅ski(51’,90’)-Wojty艂o(39’), Szyszkowski(85’)

Po emocjonuj膮cym i bogatym w sytuacje podbramkowe obydw贸ch ekip meczu Start zremisowa艂 z Centrum 2-2. Przespana przez Start pierwsza ods艂ona mog艂a sugerowa膰 艂atwe zwyci臋stwo go艣ci. Nic bardziej mylnego, podobnie jak w rundzie jesiennej zawodnicy MKS-u na drug膮 po艂ow臋 wyszli odmienieni i zdominowali t臋 cz臋艣膰 spotkania. W og贸lnym rozrachunku to w艂a艣nie gospodarze powinni przyj膮膰 remis z lekkim niedosytem.

Pogo艅 L臋bork - Polonia Gda艅sk 3:1 (3:0)

Bramki: Neubauer (3'-sam.),Morawski (19'),Sychowski (28') – Kudan( 55')

Z powodu absencji stoper贸w Pogoni trener Walkusz postanowi艂 zagra膰 tr贸jk膮 w obronie, na 艣rodku stawiaj膮c Haraszczuka. Pierwsza po艂owa wysz艂a bardzo dobrze. Ju偶 w 3 minucie po bramce samob贸jczej Pogo艅 prowadzi 1:0. Wynik podwy偶sza 16 minut p贸藕niej Rafa艂 Morawski po solowej akcji z prawej cz臋艣ci boiska. 28 minuta mamy ju偶 3:0 gdy Mateusz Sychowski z podania Ilanza zdobywa gola. Wydawa艂o si臋 偶e mecz ju偶 nami, A jednak… II po艂owa mia艂a inne oblicze. Go艣cie nie ust臋powali, a w 53 minucie zdobyli bramk臋. Wynik wprawdzie si臋 utrzymywa艂, ale bywa艂o nerwowo. Na 7 minut przed ko艅cem regulaminowego czasu gry drug膮 偶贸艂t膮 kartk臋 otrzymuje Morawski. Chwil臋 p贸藕niej Haraszczuk niepotrzebnie interweniuje przy faulu Stankiewicza i otrzymuje czerwony kartonik! Pogo艅 mecz ko艅czy w „9”. Mimo 5 minut przed艂u偶onego czasu gry go艣cie nie wykorzystuj膮 przewagi.

Powi艣le Dzierzgo艅 – Anio艂y Garczegorze 0:0

Niedzielna konfrontacja zespo艂贸w Powi艣la i Anio艂贸w zako艅czy艂a si臋 bezbramkowym remisem. Gospodarze grali dobrze, mieli przewag臋, ale ich akcje ko艅czy艂y si臋 w obr臋bie pola karnego. Obrona go艣ci stanowi艂a szczelny mur, z kt贸rym nie mogli poradzi膰 sobie gospodarze. Anio艂y w g艂贸wnej mierze by艂y nastawione na kontry. Po przerwie wynik i obraz meczu nie zmieni艂 si臋 i tym samym zespo艂y podzieli艂y si臋 punktami. To ju偶 drugi wiosenny bezbramkowy remis Anio艂贸w, a czyste konto w tym spotkaniu to w sporej mierze zas艂uga dobrze dysponowanego bramkarza Oleszkiewicza.

KP Starogard – Jantar Ustka 0:0

W Starogardzie w meczu na szczycie zespo艂贸w walcz膮cych o czo艂贸wk臋 tabeli pad艂 bezbramkowy remis. W pierwszej po艂owie KPS mia艂 okazj臋 do obj臋cia prowadzenia, ale Piotr Runowski i Mateusz Dubiela nie zdo艂ali pokona膰 bramkarza go艣ci. Druga ods艂ona podobna do pierwszej. KPS posiada艂 przewag臋, ale nic wielkiego z tego nie wynika艂o. Jantar tylko raz w tej cz臋艣ci meczu powa偶nie zagrozi艂 bramce gospodarzy. W ko艅c贸wce podopieczni Mariusza Majewskiego postawili wszystko "na jedn膮 kart臋". Dobre okazje mieli Mateusz Dawidowski, kt贸ry w 88 min. nie trafi艂 czysto w pi艂k臋 i w 90 min. Adrian Prabucki, kt贸ry z bliska przestrzeli艂. W 92 min. zawodnik Jantara ujrza艂 czerwon膮 kartk臋 za brutalny faul na zawodniku KP Starogard.

MKS W艂adys艂awowo – Gryf S艂upsk 0:2 (0:1)

Bramki: Mikulski(18’),Pytlak(89’)

Gryf zacz膮艂 spotkanie we W艂adys艂awowie bez swojego super strzelca, 艁ukasza Stasiaka, kt贸ry nabawi艂 si臋 urazu nogi. W pierwszej po艂owie Gryfici kontrolowali przebieg spotkania, kontroluj膮c to co dzia艂o si臋 na boisku. Gro藕ne kontry w ich wykonaniu przynios艂y bramk臋 w 18 minucie, po podaniu Solczaka gola zdoby艂 Mikulski i takim wynikiem zako艅czy艂a si臋 pierwsza po艂owa. Druga po艂owa to lekka przewaga gospodarzy, kt贸rzy szukali wyr贸wnuj膮cej bramki. Taka okazja nadarzy艂a si臋 w 75 minucie, kiedy to po faulu Schulza wykonywali rzut karny. Niestety dla MKS-u bramkarz go艣ci obroni艂 jedenastk臋. W ostatniej minucie spotkania Pytlak zdobywa drug膮 bramk臋 i staje si臋 jasne, 偶e Gryf wywiezie 3 punkty z Cetniewa (bo tam by艂 rozgrywany mecz).

Bytovia II Byt贸w – Wik臋d/GOSRiT Luzino 1:1 (0:1)

Bramki: Stenka(90’) - Op艂atkowski(31’)

W Bytowie zn贸w mog膮 m贸wi膰 o sporym szcz臋艣ciu, przed tygodniem bramka w 92 minucie da艂a rezerwom Bytovii 3 punkty, teraz wywalczyli 1 punkt, po golu Stenki w 90 minucie. Jako pierwszy bramk臋 zdoby艂 GOSRiT. W 31 minucie Op艂atkowski g艂ow膮 wyprowadzi艂 zesp贸艂 go艣ci na prowadzenie. W drugiej po艂owie oba zespo艂y zagra艂y bardzo ofensywnie, raz po raz stwarzaj膮c sobie dogodne okazje do strzelenia bramki. Szcz臋艣cie do Bytovii u艣miechn臋艂o si臋 w 90 minucie, kiedy to wspomniany Stenka ustali艂 wynik spotkania.

Wierzyca Pelplin – Amator Kie艂pino 5:0 (1:0)

Bramki: Meler(23’), Racki(51’,80’), Bujanowski(61’), S艂awi艅ski(77’)

W Pelplinie lider, Wierzyca podejmowa艂 najs艂abszy zesp贸艂 ligi Amator. Zwyci臋stwo w tym spotkaniu by艂o z g贸ry przes膮dzone, pozosta艂a kwestia straconych bramek przez go艣ci. Do przerwy Amator dzielnie stawia艂 op贸r, trac膮c tylko jednego gola. W 2 3minucie bramk臋 strzeli艂 Meler. Druga ods艂ona to ju偶 ca艂kowita dominacja Wierzycy. W 77 minucie S艂awi艅ski zapisuje si臋 w niechlubnych statystykach Amatora. Jego bramka by艂a 100-tn膮 stracon膮 przez zesp贸艂 z Kie艂pina. W 80 minucie wynik spotkania ustala Racki, strzelaj膮c swoj膮 drug膮 bramk臋 w tym spotkaniu.

Jaguar - Koral 3:0 (walkower)

Olimpia - GKS Kolbudy 0:3 (walkower)

[Rozmiar: 959 bajt體]